16 лютого 2022 року
Гурток "В'язання гачком", група №2 (ІІ-го року навчання)
Тема: В'язання квадратних мотивів. В'язання трикутних мотивів.
Зв'язати можна багато – сукню, кофту, плед або просто килимок у вітальню. Узорів при цьому існує величезна кількість, популярні схеми в'язання гачком квадратних мотивів. Їх використовують в одязі, елементах декору та побутових виробах. Для тих, хто хоче навчитись в'язати мотиви гачком, нижче представлені схеми, майстер-класи.
В'язання гачком з квадратних мотивів
Перевага візерунка полягає в зручності виготовлення, адже потрібно зробити велику кількість окремих деталей, які потім залишається з'єднати в щось цільне. Також для роботи підходять будь-які залишки пряжі. В'язання з мотивів примітно тим, що використовується в дуже різних областях: це можуть бути моделі одягу і аксесуарів – жакет, туніка, сумка або жилет. Особливо красиво в таких візерунках виглядає кардиган. Більш затишним стає і інтер'єр, в якому присутні в'язані квадратні фрагменти:
-покривала;
-пледи;
-серветки;
-скатертини;
-накидки на диван або крісло;
-абажури для світильників і багато іншого.
Зв'язать трикутникник гачком не складе особливих труднощів. Як це зробити, підкаже схема.
Скорочення, які використовуються в схемі:
в. п. - повітряні петлі;
в. п. для сім. - повітряні петлі для симетричного малюнка;
в. п. п. - повітряні петлі підйому;
ст. без нак. - стовпчики без накидов;
ст. з нак. - стовпчики з 1 накидом;
п. ст. - напівстовпчик.
Мотив з напрямком в'язання від центру
Як зв'язати трикутник гачком, в якому в'язання піде від центру і по колу? Є багато варіацій, але всі вони йдуть від одного принципу: ланцюжок з в. п. обв'язується ст. з нак. або ст. без нак., тим самим формується кожна сторона трикутника і його кути.
Для того щоб виготовити зразок, наберіть 4 ст. п. і зімкніть в коло п. ст. Далі в це кільце пров'язуємо 9 ст. без нак. У наступному ряду повторюємо 3 рази від * до *: 2 ст. без нак, в третю петельку 3 ст. без нак. У наступних рядах в'яжемо ст. без нак., а в кути вив'язувати по три ст. без нак.
Ряди можна замикати напівстовпчиками, а можете в'язати по колу.
Отже, ми з'ясували, як зв'язати трикутник гачком. Існує величезна маса різновидів, схем і способів вив'язування трикутних мотивів. Ми розглянули один із них.
14, 21 лютого 2023 року
Гурток "В'язання гачком", група №1 (І-го року навчання).
Тема: Ажурні мотиви, мереживоплетіння.
Мереживоплетіння - одна з різновидів рукоділля, основною ознакою якого є ажурність готових виробів. Сплітаються мережива з тонких ниток за допомогою самих різних інструментів. Найчастіше це дуже тонкий в'язальний гачок або спеціальні коклюшки. Техніка кружевоплетения зазвичай використовується для оформлення одягу, а також постільної білизни і текстильних предметів інтер'єру. Мереживоплетіння вважається дуже копіткою і тонким заняттям.
Ажу́р (фр. àjour, від фр. àjourer — робити наскрізним) — техніка створення наскрізного орнаментного візерунку. Застосовується у всіх видах декоративно-прикладного мистецтва і в архітектурі.
На території сучасної України техніка була відома ще в античних державах Північного Причорномор'я, широко застосовувалась у Київській Русі, набула розвитку в українському декоративному мистецтві. Зразки ажурних візерунків можна переглянути за посиланням
тут
09 лютого 2023 року
Гурток "В'язання гачком", група №2 (ІІ-го року навчання)
Тема: В'язання шарфа. Практична робота.
Зразки шарфів можна переглянути
ТУТ Як зв'язати шарф гачком?
Придбайте все необхідне. Для вас вкрай важливо мати під рукою все необхідне. Шарф, в середньому, має довжину до 1,5 метра і для того, щоб зв'язати його вам потрібно мінімум 2 мотка пряжі середньої товщини і гачок 5 мм, а також голка для в'язання (на відміну від звичайної швейної голки у неї тупий кінець і велике вушко), для того щоб завершити шарф. Вам також знадобляться ножиці: вони потрібні для того, щоб обрізати нитку в кінці роботи.
Зв'яжіть ланцюжок. Для цього вам потрібно просто захоплювати робочу нитку і протягувати її через петельку на гачку. Коли ви зв'яжете кілька таких петельок, ви помітите, що ряд схожий на ланцюжок, - саме тому ряд повітряних петель називають ланцюжокм повітряних петель. Цей ланцюжок повітряних петель стане шириною вашого шарфа. В залежності від бажаної товщини шарфа, зв'яжіть 12-18 петельок, обов'язково рахуйте їх кількість.
Зв'яжіть другий ряд. В'язання другого ряду злегка відрізняється і залежить від вибраного вами візерунка.
Пров'яжіть потрібну вам кількість рядів, скільки вам потрібно для довжини вашого шарфа. Використовуйте той же візерунок і у наступних рядах. Якщо ви вже зв'язали потрібну вам довжину, не поспішайте обрізати нитку.
Завершіть ваш шарф. Відрізаючи робочу нитку завжди потрібно залишати досить довгий хвостик, 5-10см. Обрізавши нитку (при цьому останню петельку з гачка не знімайте), захопіть цей кінець нитки гачком і протягніть його через петлю на. Тепер гачок можна витягнути і як слід вузлик затягнути. Далі, для того щоб ще краще закріпити нитку, всуньте хвостик у голку і довільно введіть голку в довколишні петельки, ховаючи кінчик нитки між ними. Це потрібно для того, щоб охайно закінчити роботу та додатково закріпити нитку. Ну ось і все! Бачите, нічого складного тут не було і ви з цим відмінно впоралися.
07 лютого 2023 року
Гурток "В'язання гачком", група №1 (І-го року навчання)
Тема: В'язання оздоби.
Закінчений в'язаний виріб оздоблюють стрічками, намистинами, тасьмою, хутром, шкірою, помпонами, китицями, або ж мереживом
(дивитись тут)
07, 09, 14, 16 лютого 2023 року
Гурток "Різнобарвний дивограй", група №3, №4 (І-го року навчання)
Тема: Комбінована вишивка "Зайченятко". Розбір схеми. Підбір матеріалів. Продовжння роботи над вишивкою.
Підібрати схему вишивки зайця можна
ТУТ Приступаймо до вишивання. Спочатку вишиваємо найбільші деталі.
Пропоную згадати правила безпечного користування голкою.
1. Не залишайте голку без нитки.
2. Голку тримайте великим і вказівним пальцями, а підтримуйте середнім.
3. Не спрямовуйте її вістря вгору.
4. Під час роботи втикайте голку в призначену для цього подушечку. Після роботи повертайте голку в гольник.
5. Не використовуйте іржаву голку.
6. Нитку відрізайте ножицями.
Правила користування ножицями
1. Користуйтеся ножицями із заокругленими кінцями.
2. Зберігайте ножиці у спеціально відведеному для цього місці.
3. Не працюйте притупленими ножицями або ножицями з послабленим шарнірним з’єднанням.
4. Не тримайте ножиці лезом угору.
5. Не користуйтеся ножицями під час ходьби класом.
6. Не заважайте товаришам, коли вони працюють.
7. Передавайте ножиці товаришам кільцями вперед.
8. Під час різання тримайте матеріал таким чином, щоб лезами ножиць не поранити руку.
Вишиваючи бісером, потрібно добре зафіксувати нитку, щоб бісер не послаблювався на тканині. Існує ряд способів фіксації нитки.
Перший спосіб. Пришиваємо подвійним або потрійним стібком початкову бісеринку. Також закріплюємо кінцеву бісеринку, або коли закінчується нитка. Такий спосіб не підходить для мононитки, тому що стібок не виходить досить міцним та тугим.
Другий спосіб. Фіксуємо нитку, якщо вже є стібки, то протягуємо під ними з вивороту тканини на початку і кінці виробу.
Третій спосіб ідеально піходить для вишивання монониткою, використовуючи її в 2 складання.
До початку роботи на зворотному боці полотна протягуємо голку крізь петлю, яка утворилася
між двома нитками. Мононитка занадто тонка і малопомітна, тому вузликів не видно з виворітного боку, при цьому бісер міцно зафіксований. Вишиваємо візерунок швом половина хреста. Одна клітина на схемі дорівнює одній бісерині.
Головне, щоб бісер лягав під одним кутом. Тому всі стібки потрібно робити, направляючи в один бік.
Працювати можна тайванським або китайським бісером, але доведеться сортувати бісер за розміром, тоді виріб буде виглядати охайно.
Далі, вишиваємо контури нитками муліне.
Любі діти!
Кожен з вас зупинився на якомусь етапі вишивки. То ж, сьогодні, я пропоную вам закінчити вишивати картину, в разі потреби надам консультацію в телефонному режимі, або в соц. мережі Viber.
Слід пам'ятати правила безпечної роботи з голкою та ножицями:
Нагадую про основні правила під час роботи з вишивкою
1. Обережно користуватись інструментами.
2. Під час роботи не вколювати голку в одяг та не залишати її на робочому місці.
3. Голки зберігати в гольнику або спеціальній коробочці.
4. Голкою працювати обережно, не залишати її без нитки (з ниткою її легше знайти, якщо вона загубиться).
5. Не відкушувати нитку зубами, а відрізати ножицями.
6. Ножиці тримати на робочому місці з зімкненими лезами, передавати теж зімкненими лезами, кільцями вперед.
7. Ні в якому разі не брати в рот нитку, голку, тканину.
Приступаємо до роботи та вишиваємо згідно схеми.
Зверніть увагу!
Після того, як ви повністю закінчите вашу картину, необхідно буде замочити тканину в теплій мильній воді. Після цього її потрібно прополоскати в холодній воді, струсити і розкласти на рушник сушитися. Коли тканина повністю висохне, її потрібно пропрасувати з виворітного боку. Під час прасування ви можете скорегувати вашу вишивку, витягнувши тканину, якщо потрібно, по вертикалі або по горизонталі.
При бажанні готову роботу з бісеру можна вставити в рамку і повісити на стіну. Для цього тканину з бісерною вишивкою накладають на картон і підвертають під нього край. Тканину з бісером необхідно гарненько натягнути і потім приклеїти до картону. Після цього картину можна вставити в раму. Зазвичай бісерні картини не оформляють в рами зі склом через можливі відблиски.
Отже, ми бачимо, що вишивання бісером невеликої картини не є для початківців чимось складним і може бути виконане самостійно.
Кожен з вас завершує свій виріб, вишивання картинки. То ж, сьогодні, в разі потреби надам вам допомогу- консультацію в телефонному режимі, або в соц. мережі Viber.
Бажаю успіхів!
26 грудня 2022 року
Гурток "В'язання гачком", група №1 (І-го року навчання)
Тема: Узор із пишних стовпчиків
Сьогодні, о 14.00 годині, ми зустрінемось з вами онлайн на Meet платформі та проведемо заняття. Посилання на зустріч чекайте у Viber, в групі "Гуртківці".
22, 23 грудня 2022 року
Гурток "В'язання гачком", група №2 (ІІ-го року навчання)
Тема: В'язання новорічного віночка.
21 грудня 2022 року
Гурток "В'язання гачком", група №2 (ІІ-го року навчання)
Тема: В'язання новорічних кульок.
Як зв'язати новорічну кулю, покрокові фото створення ялинкової кулі з ниток за описом та схемами
(дивитись тут) Опис, схеми, зразки в'язаних новорічних кульок можна переглянути
ТУТ
20 грудня 2022 року
Гурток "В'язання гачком", група №1 (І-го року навчання)
Тема: Узор "листочки".
19 грудня 2022 року
Гурток "В'язання гачком", група №1 (І-го року навчання)
Тема: Узор зі стовпчиків без накиду.
Добрий день, діти!
Сьогодні ми зустрінемось з вами онлайн на Meet платформі та проведемо заняття. Посилання на зустріч чекайте у Viber, в групі "Гуртківці".
15, 16 грудня 2022 року
Гурток "В'язання гачком", група №2 (ІІ-го року навчання)
Тема: В'язання ялинкових гірлянд. Якщо ви хочете прикрасити свій будинок у переддень Нового Року, зробити його особливо милим і затишним — зв’яжіть гірлянду з дзвіночків гачком. Схема роботи вкрай проста, з нею впорається навіть новачок. А сама прикраса виходить яскрава, стильна. Її можна буде повісити на ялинку, задекорувати нею стіни або оформити камінну зону.
Для роботи вам будуть потрібні бавовняні нитки різних кольорів та гачок № 2,5, ножиці.
Опис процесу роботи над гірляндою з дзвіночків.
Створення першого декоративного елемента починаємо з ланцюжки з 3 ВП, за допомогою СП з’єднуємо її в кільце. Другий ряд починаємо з трьох ВП, далі в кільце в’яжемо 10 стовпчиків з двома накидами (С2Н). Беремо заготовку.
Третій ряд плетемо так. Набираємо 2 ВП. За ніжку найближчого стовпчик попереднього ряду виконуємо 3 стовпчика з одним накидом (С1Н). В кільце пров’язуємо 2 С1Н. За ніжку наступного стовпчика в’яжемо 4 С1Н. Ряд завершений. Виконуємо 2 ВП і перевертаємо заготовку.
У четвертому ряду в’яжемо по 1 С1Н в кожну петлю підстави. Всього їх вийде 9. Знову робимо 2 ВП і перевертаємо деталь. П’ятий ряд робимо за аналогією з четвертим, в кінці знову виконуємо 2 ВП і повертаємо.
У шостому ряду спочатку в’яжемо 1 С1Н в ту ж петлю підстави (де ланцюжок з ВП). Далі робимо надбавки. В петлю підстави в’яжемо 2 С1Н, в наступні 6 — по одному. У два останні петлі ряду робимо по 2 С1Н. Таким чином ми отримуємо необхідне розширення полотна в нижній частині майбутнього дзвоника.
У сьомому ряду робимо 1 ВП та оформляємо всю заготовку по краю стовпчиками без накиду (СБН). Зверніть увагу, при обв’язці стовпчиків з накидами слід виконувати по 2 СБН.
Дійшовши до середини нижньої частини дзвоника робимо язичок. В одну петлю підстави в’яжемо комбінацію з 1 полустолбика з накидом (ПССН), 1 С1Н і 1 С2Н. В наступну петлю в’яжемо ці елементи в зворотному порядку (спочатку 1 С2Н, далі 1 С1Н і 1 ПССН). Отримуємо язичок. Закінчуємо обв’язку дзвоника стовпчиками без накиду, закриваємо в’язання СП, нитку закріплюємо і відрізаємо. Перший дзвіночок готовий. За аналогією в’яжемо необхідну кількість подібних деталей і формуємо з них гірлянду, з’єднуючи їх ланцюжками з повітряних петель.
Наша новорічна прикраса готова! Тепер ви знаєте, як зробити своїми руками унікальні новорічні прикраси — дзвіночки, зв’язані гачком. Творчих вам успіхів!
14 грудня 2022 року
Гурток "В'язання гачком", група №2 (ІІ-го року навчання)
Тема: В'язання дзвіночка.
Пропоную два способи в'язання дзвіночків.
Спосіб №1 Милі новорічні аксесуари прикрашають і перетворюють інтер’єр будь-якого будинку напередодні улюблених зимових свят і дарують відмінний настрій. З дзвіночків можна зробити чудові ялинкові іграшки, барвисті гірлянди або цікавий декор для вікон, дверей і камінної зони.
Для виконання цих незамінних новорічних атрибутів вам потрібно придбати наступні інструменти і матеріали:
- гачок № 3,5;
- акрилову пряжу з додаванням люрексу або металізованого поліестера сріблястого відтінку (YarnArt Gold, YarnArt Bright та ін);
- ножиці;
- білі круглі намистини з досить великим отвором;
- голку з широким вушком;
- маленькі бантики з атласної стрічки.
Підготувавши необхідні інструменти і матеріали, приступаємо до в’язання дзвоника гачком. Схема роботи така. Спочатку виконуємо чарівне кільце, в’яжемо в нього 6 стовпчиків без накиду (СБН) і сполучної петлею замикаємо коло (СП).
На початку другого ряду робимо 1 ВП (повітряну петлю) і 1 СБН в ту ж петлю підстави. У другому ряду виконуємо надбавки. У всі решта п’ять петель підстави в’яжемо по 2 СБН. Отримуємо 12 стовпчиків в ряду. Замикаємо СП в першу ВП ряду.
У третьому ряду в’яжемо 1 ВП, в наступну петлю робимо *2 СБН, а потім в’яжемо 1 СБН*. Повторюємо раппорт *-* до кінця ряду. Завдяки чергуванню 2 СБН, 1 СБН отримуємо 18 петель. Ряд закриваємо СП.
На початку четвертого ряду виконуємо 1 ВП. В’яжемо в кожну петлю підстави по 1 СБН, замикаємо СП. Ряди п’ятий, шостий, сьомий, восьмий виконуємо за аналогією з четвертим.
На початку дев’ятого ряду робимо 1 ВП. В наступну петлю підстави в’яжемо 2 СБН. Потім в’яжемо 1 СБН. Знову робимо надбавку. В наступну петлю виконуємо 2 СБН. Продовжуємо працювати за цією схемою до кінця ряду. Завдяки чергуванню елементів (2 СБН — 1 СБН) отримуємо в підсумку 27 петель. Замикаємо СП.
В десятому ряду виконуємо 1 ВП. У кожну петлю підстави пров’язуємо по 1 СБН. Закриваємо СП, обрізаємо нитку і закріплюємо. Вітаємо, ви пов’язали перший дзвіночок гачком. Цю Схему використовуємо і для в’язання другого такого ж елементу декору.
Тепер приступаємо до виготовлення язичка дзвоника. Беремо голку з широким вушком і протягуємо в неї відрізок нитки, що залишився всередині дзвоника після створення кільця амігурумі. Нанизуємо на нитку одну намистину, робимо вузлик. Перевіряємо, щоб намистина добре трималася. Зайву відрізаємо нитку. Перший язичок готовий, за аналогією виконуємо другий.
З’єднуємо обидва дзвоника ниткою, пришиваючи і закріплюючи її зсередини, в центрі склепіння. Прикрашаємо виріб бантиком з атласних стрічок. Ось і все, ми зв’язали красиві різдвяні дзвіночки гачком! Зі схемами роботи, сподіваємося, складнощів не було. Творчих вам успіхів.

13, 14, 15, 19, 21, 22, 26, 27, 28 грудня 2022 року
Гурток "Різнобарвний дивограй", група №3, №4 (І-го року навчання)
Тема: Вишивання рушничка за власною схемою. Підбір матеріалів.
Для вишивання рушничка, вам необхідно підготувати власну схему, нитки, голку, бісер і тканину з нанесеним малюнком або полотнище зі вставками з канви. Малюнок може становити від декількох хрестиків в кутку полотна, до довгих смужок орнаменту по всьому краю. Вишивати можна, як нитками, так і бісером. Уважно розгляньте тканину, якщо в ній є спеціальні вставки канви, знайдіть їх середини шляхом складання матеріалу. Визначте, де у малюнка на схемі знаходиться центр, і почніть вишивання з цього місця. Ховайте вузлики і кінці ниток, вони можуть просвічувати через тканину.
При вишиванні рушника потрібно дотриматися таких умов:
- Підібрати тканину;
- Підібрати нитки та оздоблювальні матеріали, які відповідали б призначенню вишитого рушника;
- Підготувати узор для вишивання рушника;
- Вибрати техніку вишивки для виготовлення виробу;
- Розмістити узор згідно задуманої тематичної композиції;
- Під час вишивання дотримуватися гармонійного поєднання кольорів.
Вимоги до конструкції:
1. Виходячи з призначення вишитого рушника, виріб має бути не складним у виготовленні, а у його вишивці використати елементи народних традицій.
Вимоги до вишивки:
1. Орнаментальні мотиви узору рушника мають добре сприйматися на великій відстані. Для вишивки використовуємо техніку вишивки «хрест» та напівхрест;
2. Вишивка не повинна заважати практичному призначенню рушника і в той же час має прикрашати виріб;
3. Деталі, з яких складається орнамент, повинні відповідати основній темі;
4. Уважно слідкувати, щоб у процесі вишивання швом «хрестик», усі верхні лицьового боку вишивки перетинали нижні в одному напрямі.
Вимоги до матеріалів:
Вимоги визначаються призначенням даного виробу. Тканина повинна легко прасуватися, зручна у вишивці. Нитки для вишивання не повинні линяти, а бісер бажано чеський.
12 грудня 2022 року
Гурток "В'язання гачком", група №1 (І-го року навчання)
Тема: Узор зі стовпчиків з накидом.
Один з найпростіших варіантів візерунків є подовжений стовпчик з накидом.
Ланцюжок з повітряних петель.
У 1-й стовпчик робиться в 4-у від початку петельку, потім накид.
Інструмент вводиться у ВП, захоплює нитку та витягує через петлю. Підсумок виходить 3 п. на гачку.
Далі в’яжеться ВП у першу петлю на гачку. Після петля та накид. П., що залишилися, пров’язуються, позначаючи завершення стовпчика.
Така в’язка підійде для нескладних побутових дрібниць, на кшталт сумок, килимків або тапочок.
09 грудня 2022 року
Гурток "В'язання гачком", група №2 (ІІ-го року навчання)
Тема: В'язання сніжинок.
Ах ці білі, пухнасті сніжинки, які мерехтять при місячному світлі – диво новорічної ночі. Так і хочеться взяти в долоньки і милуватися. Але вони ж розтануть? А ось і ні! Сніжинка гачком зроблена власноруч та з турботою обов’язково буде довго-довго приносити та зберігати святковий настрій, прикрашаючи ялинку. Гарні маленькі новорічні сніжинки гачком в’яжуться дуже швидко. Такий витвір мистецтва буде під силу навіть новачкам, якщо чітко дотримуватися схеми з покроковим описом усього процесу. Сніжинку можна в'язати за схемою або за описом. Зразки сніжинок та схеми до них
(дивитись тут) Схема сніжинки.
Для того, щоб наша сніжинка вийшла ніжною та маленькою необхідно запастись тоненькими нитками та гачком розміром 0,9 мм.
Отже, приступаємо до створення новорічного дива:
1 ряд – пров’язуємо 5 повітряних петель (пп) і замикаємо їх у кільце.
2 ряд – 5 пп, 1 стовпчик з накидом (СЗН), 2 пп, 1 СЗН. Таким чином пров’язуємо 5 стовпчиків, між ними по 2 повітряні петлі. 2 пп закріплюється в 3 петлю підйому. Отримуємо ось таке колесо.
3 ряд – 3 пп, 2 СЗН, 3 пп, 1 напів-стовпчик (нс) в основу, виходить “шишка”. 1 СЗН в ту ж саму арку та 1 СЗН у стовпчик попереднього ряду. Повторюємо 5 разів.
4 ряд – 4 пп. 1 СЗН, 7 пп, 1 СЗН, 1 пп 1 СЗН. Усього 6 ланцюжків.
5 ряд – 4 СЗН, 1 пп, 4 СЗН. 1 пп, 1 стовпчик без накиду (сбн) в четверну петлю арки із 7-ми петель, 1 пп.
6 ряд – 3 пп. У арку з 1 пп: 4 СЗН, 1пп, 4 СЗН. 3 пп, в сбн попереднього ряду робимо знову сбн і 3 пп.
7 ряд – 3 пп, в арку з 1 пп попереднього ряду в’яжемо: СЗН, 3 пп, пс (“шишка”) і 2 СЗН, 3 пп, пс, 1 СЗН. 4 пп, пс у 2 петлю (ще одна “шишка”) і 1 пп. 1 СЗН, 3 пп, пс (“шишка”), 2 СЗН, 3 вп, пс, 1 СЗН. Всього в арці вийде 5 так званих “шишек” або “шишечек”. Далі 3 пп і в сбн знову робимо “шишку”, 3 пп.
Наша тендітна в’язана новорічна сніжинка майже готова. До завершення роботи залишаються усього кілька простих кроків. Не слід обривати нитку, бо вона знадобиться щоб зробити зручну петельку, нехай прикрашає ялинку! До останнього закріпу приєднуємо ще одну нитку, оскільки для створення джгутика знадобиться 2 робочі нитки.
Нова, красива зроблена своїми руками прикраса на новорічну ялинку готова. Погодьтеся, що така ніжна маленька сніжинка на зеленій красуні виглядає дуже стильно.
Сніжинку потрібно відпарити і, при бажанні, підкрохмалити. Хоча, за рахунок невеликого розміру, цей виріб і так прекрасно тримає форму.
08, 12 грудня 2022 року
Гурток "Різнобарвний дивограй", група №3, №4 (І-го року навчання)
Тема: Створення екскізу орнаменту для рушника.
08 грудня 2022 року
Гурток "В'язання гачком", група №2 (ІІ-го року навчання)
Тема: Ялинкові прикраси.
Пропоную процес в'язання почати з цього майстер-класу. У вас вийдуть надзвичайно яскраві, симпатичні вироби, які справді стануть прикрасою ялинки. І вам знадобляться всього лише нитки, гачок, намистини або гудзики.
Зв'яжіть з пряжі яскравого кольору смугу певної довжини, в залежності від передбачуваного розміру ялинки. У нашому випадку 50 сантиметрів. Після зв'яжіть кульки або зробіть помпони, застосуйте гудзики, намистини.
Щоб зв'язати смужку нам знадобляться:
нитки, гачок, ножиці.
Наберіть повітряні петлі, щоб вийшлов ланцюжок з них довжиною 50 сантиметрів. Використовуйте нитки зеленого кольору можна і будь-якого іншого, який вам сподобається.
Потім в'яжіть ряд стовпчиками.
Оформіть край смужки залишки ниток в кінці відріжте.
Смужка готова, тепер залишається лише підготувати прикраси для ялинки, а для цього потрібна фантазія.
Готову смужку складіть, як на зображенні. Точніше сформуйте змійку, закріпіть результат мотузкою. Між шарами ялинки розмістіть симпатичні кулі або намистини. Все, ялинку можна вішати на велику ялинку. Завдяки такому новорічному дереву в домі запанує атмосфера свята, тепла, затишку.
Пропоную переглянути мій відеоурок та зв'язати ялинкову прикрасу
06, 07 грудня 2022 року
Гурток "Різнобарвний дивограй", група №3, №4 (І-го року навчання)
Тема: Вишивка бісером горизонтальними рядами.
Вишивку паралельними рядами виконують по полотну, по лляній, будь-якій достатньо грубій тканини з чітким переплетенням ниток чи по канві. Вишивку виконують вертикальними чи горизонтальними рядами. Можна використовувати шви “стебловий”, “уприкріп”, “арковий” та ін.
Для вишивки паралельними рядами використовують малюнки, поділені на клітинки і призначені для вишивок хрестом, гобеленовим швом. Щоб поділити на клітинки звичайний малюнок, переводять його на папір в клітинку. Кожну клітинку зафарбовують тим кольором, якого в ній найбільше. Чим дрібніші клітинки, тим більше отримане зображення буде схоже на оригінал.
При виборі малюнка для вишивки рядами враховують те, що бісеринки мають не кулясту форму: товщина бісеринки (розмір вздовж отвору) у середньому приблизно в 1,3 рази менший діаметра. Тому вишитий малюнок виявиться стиснутим уздовж рядів, якщо користуватися схемою, поділеною на квадратні клітинки. Цей ефекти буде малопомітним на вишитих пейзажах, натюрмортах, букетах, а от обличчя на портреті буде викривленим.
29, 30 листопада, 01, 05 грудня 2022 року
Гурток "Різнобарвний дивограй", група №3, №4 (І-го року навчання)
Тема: Правила роботи з бісером. Вишивання бісером по прямій. Шиття по рахунку. Техніка виконання.
Правила безпеки праці
1. Приміщення, у якому вишивають, має бути світлим, прибраним, провітреним.
2. Під час вишивання стіл повинен бути чистим, а руки старанно вимиті, щоб вишивана річ не забруднилась.
3. Сидіти під час вишивання треба рівно, ледь схилившись над роботою. Стілець повинен мати зручну для сидіння спинку. Під ноги бажано ставити маленький стільчик або підставку так, щоб кут між стегном і гомілкою був прямим. Руки в ліктях можуть бути зігнуті, лікті — звисати з краю столу, кисті рук лежати на столі. Неправильна поза під час вишивання часто призводить до короткозорості й захворювання дихальних органів працюючого, викривлення хребта. Крім того, неправильне положення тулуба і рук під час ручного шиття викликає втому, почуття незадоволення.
4. Робоче місце вишивальниці повинно добре освітлюватися. Найкраще вишивати при денному світлі. Місце для роботи треба вибирати так, щоб світло падало прямо або з лівого боку. Якщо світло падає справа — тінь від руки зменшує освітленість вишивальної поверхні. Не можна тримати вишивку близько біля очей, бо це призводить до швидкого стомлювання очей і розвитку короткозорості. Найкращою вважається відстань від очей до роботи 30-40 см.
5. Під час вишивання необхідно через кожні 20-25 хвилин відпочивати 3-5 хв, переводячи очі на предмети іншого кольору, відмінного від кольору вишивки.
Основні правила під час роботи з вишивкою
1. Обережно користуватись інструментами.
2. Під час роботи не вколювати голку в одяг та не залишати її на робочому місці.
3. Голки зберігати в гольнику або спеціальній коробочці.
4. Голкою працювати обережно, не залишати її без нитки (з ниткою її легше знайти, якщо вона загубиться).
5. Не відкушувати нитку зубами, а відрізати ножицями.
6. Ножиці тримати на робочому місці з зімкненими лезами, передавати теж зімкненими лезами, кільцями вперед.
7. Ні в якому разі не брати в рот нитку, голку, тканину.
Вишивання бісером по прямій.
Виведіть нитку на лицьову сторону вишивки в нижній лівий кут обраної клітини канви. Наберіть бісеринку на голку і пройдіть у верхній правий кут тієї ж клітини.
Для першої бісеринки повторіть цю операцію два рази.
Зробіть стібок вниз по виворітній частини вишивки і виведіть нитку з нижнього лівого кута наступній клітині канви. Наберіть бісеринку і пройдіть у верхній правий кут тієї ж клітини.
Аналогічно доробіть весь ряд (див. мал. 1).
Тема: Узор "мушля". Узор із "мушель" і стовпчиків з накидом.
Сьогодні навчимось в'язати узор, який називається "мушля".
Узор із "мушель" і стовпчиків з накидом.
В'язання може бути щільнішим, або ж ажурним, в залежності від кількості пров'язаних повітряних петель та стовпчиків.
Немає коментарів:
Дописати коментар