Виховна робота

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться
 Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства", яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. 
02 грудня 2022 року була проведена інформаційна хвилинка "Зупинимо насилля разом".
Гуртківці ознайомились з історією та причинами виникнення цього дня, розглянули види насильства, обговорили різні життєві ситуації та поділилися своїм досвідом .
Основними завданнями акції є:
привернути увагу підлітків до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім'ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.



26 листопада 2022 року -  вшанування пам'яті жертв Голодомору.
 Цей день пройшов під час повномаштабної війни росії проти України.  В цій війні росія переслідує ту саму мету, що й під час Голодомору - знищити українську ідентичність і націю. З нагоди цієї сумної дати було проведено хвилинку інформування "Горять свічки в людських долонях"
 На завершення гуртківці вшанували загиблих хвилиною мовчання, 
запаливши свічку на своєму вікні.

З 21 по 25 листопада 2022 року
Тиждень знань правил пожежної безпеки на тему
 "Вогонь - біда, вода - біда, а без вогню і води ще більше біди!"
24 листопада була проведена інформаційна хвилинка "З вогнем не жартуй".
Під час якої гуртківці ознайомились з правилами пожежної безпеки, також розглянули приклади життєвих ситуацій необережної та неправильної експлуатації електроприладів та гірлянд. Пригадали правила користування сірниками та свічками. На завершення переглянули відео про вогонь та правила безпеки поводження з ним. 
Пожежна безпека, правила пожежної безпеки для дітей

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. 
Саме цього дня розпочалися дві доленосні події:
Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року, що стали історичними віхами вже новітньої незалежної України.
Цього дня, 21 листопада 2022 року, була проведена інформаційна хвилинка "Україна - країна нескорених", де разом з дітьми обговорили цінності, які відстоювали учасники українських революцій, та за які, сьогодні воюють наші захисники і захисниці у російсько-українській війні, а саме: незалежність та територіальна цілісність, волю, соборність, гідність України та українців. Учні дізналися про пам'ятні події та здобутки, а також переглянули відеоролик "День Гідності та Свободи" + вправа "Лист у майбутнє" дивитись тут

3 грудня 2022 року виповнюється 300 років від дня народження
 Григорія Савича Сковороди - видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога. Вихованці гуртка «Різнобарвний дивограй» переглянули відеожурнал «Григорій Сковорода» (дивитись тут)  та ознайомилися з біографією, життєвим та творчим шляхом видатної людини в культурному та літературному житті України ХVIII ст. 



9 листопада - День української писемності та мови
 До Дня української писемності та мови, 08 листопада 2022 року, була проведена онлайн хвилинка інформування 
"З історії української писемності" детальніше

Всесвітній день вегана - 1 листопада
Це свято засноване у Великобританії.
З метою відзначення цього дня на гуртку, 01 листопада 2022 року, на платформі Meet, була проведена онлайн хвилинка - цікавинка на тему "Цікаві факти про веганів" та фоточелендж "Веганські страви". Гуртківці ознайомились з поняттям "веганство", з історією виникнення Всесвітнього Дня; поглибили знання з питань правильного харчування та розкрили важливість вживання фруктів та овочів.


Цікаві факти про веганів
Вегани не тільки не вживають і не використовують продукти і вироби тваринного походження, але також виступають проти всього, що пов'язано з експлуатацією тварин.
Табу веганів:
м'ясо, риба, морепродукти, молоко, яйця, мед;
вироби зі шкіри, хутра, шовку, вовни, перлів та інших матеріалів тваринного походження;
косметика та засоби гігієни, в складі яких міститься желатин, гліцерин, ланолін, молочна кислота та інші речовини, які мають тваринне походження;
алкогольні напої, в очищенні або освітленні яких використовувались желатин та інші компоненти тваринного походження;
продукція, яка проходила тестування на тваринах;
індустрія розваг з використанням тварин: скачки, цирки, зоопарки, дельфінарії, океанаріуми, корида, бої тварин, фотографування з тваринами;
корми для кішок і собак тваринного походження.
Ідеї веганів стають все більш популярними, тому у всьому світі зростає індустрія веганскої продукції. Виробляється веганська продукція: рослинне молоко, веганські сири, ковбаси, веганські алкогольні напої, веганські корми для тварин тощо. Також для веганів випускають спеціальні засоби гігієни і косметику.

На честь всесвітнього дня вегана можеш спробувати влаштувати собі розвантажувальний день — їж овочі,  фрукти, каші, сходи у вегетаріанське кафе. Там ти точно переконаєшся, що їсти рослинну їжу не тільки корисно, але й шалено смачно!

Джерело інформації: https://lady.tochka.net/ua/26767-otprazdnuy-vsemirnyy-den-vegana/


28квітня - Всесвітній День охорони праці 
З метою відзначення цього дня на гуртку, 28 квітня 2022 року, на платформі Meet, була проведена онлайн бесіда на тему "Безпечне та здорове майбутнє праці". Гуртківці ознайомились з поняттям "охорона праці", з історією виникнення Всесвітнього Дня; поглибили знання правил дотримання безпечних умов праці та навчання; розкрили важливість усіх професій та їх значення для людства.


 26 квітня 2022 року з нагоди відзначення 36-ї річниці Чорнобильської катастрофи
 була проведена дистанційна година інформування на платформі Meet
 на тему "Чорнобиль: біль та скорбота України ".
 Гуртківці розширили свої знання про Чорнобильську трагедію, про потенційну небезпеку радіації для всього живого та переглянули відео (дивитись тут)



16 лютого була проведена в онлайн - форматі година спілкування
на тему:
"16 лютого - День Єднання"



В рамках Місячника правової освіти та виховання
 керівник гуртків "В'язання гачком" та "Різнобарвний дивограй" Кобис О.А.
 разом із своїми вихованцями переглянули мультфільм
 на правову тематику "Слон проти Жирафи"
 з метою ознайомлення з поняттями: "майнові та правові відносини";
 збагачення словникового запасу; виховання бережливого ставлення до особистого та державного майна; дотримання норм поведінки в суспільстві. Обговорили сюжет та проаналізували майнові та правові відносини мультиплікаційної судової системи.
Мультфільм "Слон проти Жирафи" (дивитись тут)



В рамках Тижня безпеки дорожнього руху
 були проведені тематичні малюнки на асфальті 
"Правила дорожнього руху знай - 
життя та здоров'я зберігай!"





28 квітня 2021 року з нагоди відзначення 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи була проведена дистанційна година інформування на платформі Meet на тему "Чорнобиль... Трагедія... Пам'ять..." Гуртківці розширили свої знання про Чорнобильську трагедію, про потенційну небезпеку радіації для всього живого, про елементарні радіаційно-гігієнічні навички та як їх застосовувати у повсякденному житті







Соборність в душах, єдність у серцях


Це свято відзначаємо щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

Історія свята 
У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. 
Одна з таких сторінок нашого минулого - боротьба українського народу за соборність своїх земель. 
Так вже розпорядилась історія, що упродовж століть наш народ та землі України були розрізнені, належали до інших держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об'єднання розрізнених частин України в межах однієї держави. Західноукраїнські землі входили до складу Австро-Угорщини, але, на відміну від східних земель, тут українці мали ряд політичних свобод і всебічно розвивали культурне та громадсько-політичне життя. 
З початком Першої світової війни у Галичині було створено Головну Українську Раду (пізніше - Загальна Українська Рада), яка відстоювала інтереси українців. 9 жовтня 1918 р. на засіданні австрійського парламенту майбутній глава уряду ЗУНР К.Левицький висловив загальне прагнення галицького народу до Києва. 20 жовтня 1918 р. на багатотисячній маніфестації у Львові відомий західноукраїнський політичний і громадський діяч С.Вітик закликав до негайної злуки з Великою Україною.

Підвищений інтерес до соборності серед громадсько-політичних діячів Галичини був невипадковий. Передбачаючи швидкий занепад Австро-Угорщини, українці боялися, щоб Галичина не відійшла до складу Польщі. Тому 18-19 жовтня 1918 р. у Львові відбувся з'їзд політичних і громадських діячів українських земель у складі Австро-Угорської імперії, на якому було створено Українську Національну Раду. З'їзд від імені Ради видав постанову, яка окреслювала українську етнічну територію в Австрії та зазначала, що "...ця українська національна територія стає українською державою". На жаль, така заява не мала практичного значення, і важлива лише як вияв політичної думки і волі українців Галичини. 
У середині листопада 1918 р. Австро-Угорська імперія розпалась під впливом революційних подій у країні. І вже 1 листопада війська Української Національної Ради захопили Львів, проголосивши створення Української держави. А 13 листопада за новоутвореною державою закріпилася назва Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР). Тож одним із найважливіших завдань уряду ЗУНР було об'єднання усіх українських земель в одну державу. Але поки гетьман Павло Скоропадський володарював у Києві, ця мета була недосяжною. 
Ситуація змінилася, коли на зміну гетьманату до влади прийшла Директорія, було відновлено Українську Народну Республіку та її закони. Як можна було сподіватись, Директорія поставилась дуже прихильно до ідеї соборності. Як наслідок ініціатори об'єднавчого руху представники Державного Секретаріату ЗУНР - Дмитро Левицький, Лонгин Цегельський, члени Директорії Володимир Винниченко, Симон Петлюра, Панас Андрієвський, Федір Швець 1 грудня 1918 року підписали у Фастові передвступний договір про наміри об'єднати населення і території обох утворень в одній державі. Обидва уряди зобов'язувалися в найкоротший час здійснити це об'єднання. Даний договір, викликавши схвалення українського загалу, став, по суті, першим і основним актом соборності. Після нього значно активізувалася боротьба за ідейно-політичну і територіальну консолідацію українців усіх земель. Перше рішення у цьому напрямі зробила Українська Національна Рада, яка 3 січня 1919 року одностайно прийняла ухвалу про злуку Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою. 
Об'єднавчий рух, який наприкінці 1918 - початку 1919 року охопив майже всю Україну, досяг свого апогею і в двадцятих числах січня перемістився в столицю УНР. Київські видання друкували численні статті, інформації, інтерв'ю, присвячені об'єднанню українських республік. 
Директорія і Рада Народних Міністрів призначили урочисте святкування об'єднання УНР і ЗУНР на 22 січня. Мабуть, це було не випадково, бо вказаний день збігався з річницею історичного IV Універсалу Центральної Ради, згідно з яким УНР проголошувалась самостійною, незалежною державою. Отже, він мав стати днем подвійного всенародного свята - Незалежності й Соборності. 
І ось настав день, за який українці боролись упродовж багатьох століть. Уранці 22 січня біля святої Софії було велелюдно. Вхід з Володимирської вулиці прикрашала тріумфальна арка з гербами історичних земель України. Під звуки оркестру крокували військові підрозділи. Урочистості розпочав заступник президента ЗУНР Лев Бачинський, який нагадав про традицію "одного нерозривного тіла" від Володимира Великого до "великих гетьманів". Держсекретар Лонгин Цегельський оголосив вірчу грамоту президії Української Національної Ради й передав її голові Директорії Володимиру Винниченку, який привітав галицьких делегатів, наголосивши на непересічному значенні Акта соборності. Представник Директорії Федір Швець виголосив великі слова: 
"Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України - Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна - в одну Велику Україну… 
Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу". 
Усвідомлюючи суспільно-політичне значення цієї події, керівництво Директорії подбало, щоб прийняття Акту Злуки стало величною маніфестацією єднання східних та західних українських земель, днем народження єдиної незалежної соборної держави. Сценарій урочистостей розроблявся під керівництвом міністра освіти Івана Огієнка, а режисурою опікувався корифей українського театру Микола Садовський. Особливої значущості події надавала присутність усього керівництва УНР, представників ЗУНР, делегатів Трудового конгресу, духовенства, військової старшини, іноземних дипломатів та великої кількості людей. Це була велика, урочиста, єдина в своєму роді історична маніфестація братерства українського народу. Вона не лише справила велике враження на всіх учасників, але й почала нову добу в житті народу. Ця заява єдності всього народу назавжди знищила штучно збудований фізичний і духовний кордон між його гілками. З того часу вже стали марними спроби наново поставити той штучний кордон. І в цьому велика заслуга творців Акту Соборності 22 січня 1919 року. 
Таким чином, вперше за шістсот років був зроблений серйозний крок до об'єднання більшості етнічних українських земель в єдину державу. 
На жаль, у тих складних внутрішньо- та зовнішньополітичних умовах так і не вдалося завершити об'єднання порізнених частин України. Вже через кілька місяців після проголошення об'єднання більшовики захопили Київ, Східну Галичину окупували поляки, Буковину - румуни, а Закарпаття - Чехословаччина. Велику шкоду соборності завдав і внутрішній стан українства: розкол на непримиренні політичні табори, міжпартійна і внутрішньопартійна боротьба, громадянська війна на Наддніпрянщині та ін. 
Так, тоді, в 1919-му, Україна не змогла відстояти свою незалежність. Однак, незважаючи на невдале завершення об'єднання двох республік, значення Акта надзвичайно важливе, оскільки він наочно показав безперспективність спроб роз'єднати український народ, протиставити українців один одному, змусити їх служити чужим для них інтересам. Він став етапом становлення і розвитку української державності. Перший Президент Української Народної Республіки Михайло Грушевський зазначав: "Які б тяжкі проби не судила переходити Україні й українському народові історична доля, які пертурбації не лежали б ще перед ними, великі часи Української Центральної Ради і її акти зостануться великою епохою їх розвою, твердою підставою національного будівництва". 
Об'єднавча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам'яті українців. Справжню єдність народу у боротьбі за незалежність продемонструвала світові Україна 21 січня 1990 року. Так, знаменним етапом піднесення духу свободи став "живий ланцюг" між Києвом і Львовом, коли 21 січня 1990 року тисячі українців взялися за руки на згадку про проголошення Акту Злуки. Ось як описував ті події один із учасників: "Живий ланцюг справив на мене неповторне враження. Народ був у надзвичайному піднесенні, навкруги дзвеніли патріотичні пісні. Раз у раз лунали здравиці на честь українського народу. Над головами у височині витав дух свободи". 
Ця акція прискорила розпад СРСР і здобуття національної незалежності, бо переконливо засвідчила духовну єдність східних і західних регіонів України. Утворення незалежної Української держави в 1991 році знаменувало початок якісно нового етапу в утвердженні суверенітету і соборності українських земель. Винятково важливим політико-правовим чинником на цьому шляху стали результати загальноукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року, в ході якого за підтвердження Акта проголошення незалежності України висловилося 90,92 % виборців. 
День Соборності України почали відзначати на державному рівні з 1999 року, коли був підписаний відповідний Указ Президента України. Згідно з цим документом 22 січня - день, коли був проголошений в 1919 році Акт Злуки, встановлено Днем Соборності України. 
Ніби звертаючись до нас, один з творців Акту Злуки, державний секретар ЗУНР 
Лонгин Цегельський говорив про день 22 січня: "Це така дата, що її виучувати 
будуть напам'ять українські діти грядущих поколінь побіч таких дат, як дата 
Хрещення Русі, як битва над Калкою, як битва під Полтавою або зруйнування 
Січі". Його слова стали справді пророчими.

22 січня 1973 року в Чорткові на Тернопіллі гурт молоді під орудою Володимира Мармуса вивісив жовто-блакитні прапори (за що хлопців ув'язнили в радянському концтаборі).

22 січня 1978 р. на знак протесту проти російської окупації біля могили Тараса Шевченка в Каневі спалив себе Олекса Гірник із Калуша.

22 січня 1990 року сотні тисяч українців узялися за руки, утворивши "живий ланцюг" від Києва до Львова, на згадку про проголошення Акту Соборності. 

Робота з Конституцією України 
Стаття 20 
Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України. 
Державний Прапор України - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтою кольорів. 
Великий Державний Герб України встановлюється з урахуванням малого Державного Герба України та герба Війська Запорізького законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України. 
Головним елементом великого Державного Герба України є Знак Княжої Держави Володимира Великого (малий Державний Герб України). 
Державний Гімн України - національний гімн на музику М. Вербицького із словами, затвердженими законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України. 
Опис державних символів України та порядок їх використання встановлюються законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України. 
Столицею України є місто Київ.
Цікава Україна
Найстародавнішим істориком на території України вважається один з античних науковців Сириек. У 1908 році на землях античного міста Херсонеса археологи знайшли стелу з текстом III ст. до в.е. Напис вдалося розшифрувати, і з'ясувалося, що стелу було встановлено на честь херсонесіта Сириска, сина Геракліда, увінчаного за історичні дослідження золотим вінком. Нині стела зберігається в Херсонському історико-архітектурному заповіднику в Севастополі.

Найдавніші згадки про пересилку вістей в території України належать до І тис. до н. е грецькі історики згаду-ють про передачу повідомлень у народів, які жили у Причорномор'ї, скіфів та сарматів.

Найбільшою битвою з XVII ст. до середин XX ст. є Берестейська битва 1651 року між Україною і Кримом з однієї сторони, і Річчі Посполитою - з іншої. У ній брало участь д 600 тис. воїнів. Тільки битви Другої світове війни, зокрема на Курській дузі, біля Москві Берліна мали більші масштаби

Поняття "Украйна" і "Русь" є тотожними Русь - давня назва України із столицею в Києві. 
Перша конституція України була створені І710 року гетьманом України Пилипом Орликом.


Інформаційна хвилинка з відео презентацією до 
Дня гідності і свободи




Новини - Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація





                                          Вікторина:
1. Назва нашої держави? (Україна)
2. Столиця України? (Київ)
3. Основні кольори нашого прапора? (Синій і жовтий)
4. Назвіть державні символи України? ( Герб, Гімн, прапор України)
5. Коли Україна здобула Незалежність? (24 серпня 1991році)
6. Рослини - символи України(Верба і калина)
7. Які обереги українського народу ви знаєте? (Віночок, руник)
8. Яка велика річка протікає на території України? (Дніпро)
9. З чим українці зустрічають гостей? (Хлібом та сіллю)
10. Частина світу, в якій знаходиться наша Батьківщина? (Європа)



Виховний захід
"Тарасові жарти"






Виховна бесіда
 "ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЯМ НЕБЕСНОЇ СОТНІ"




Шоу-програма  "Діти проти дорослих"





Урок доброти "Вчимося толерантності"




Інформаційна хвилинка
"Хай дитина  знає кожна - жартувать з вогнем не можна!"




Районний конкурс декоративно-ужиткового мистецтва
"Долинщина - мій рідний край"






Виставка дитячих робіт


День позашкільника в
 КЗ "Центр дитячої та юнацької творчості Долинської райради".



На изображении может находиться: 2 человека, люди стоят, свадьба, толпа, дерево и на улице

Виставка-реклама гуртків
"Різнобарвний дивограй" та " В'язання гачком"



Конкурсно-розважальна програма "Вари, вари, горщику!"










Виховна година "У полоні війни"


Дидактична гра "Шкідливе - корисне"
Сценарій гри (дивитись тут)




Виховна година "Заповіти героїв"


Виховна бесіда "Дивіться на нас, як на рівних"





Спортивно-розважальна гра "Новорічна плутанина"






Виховна бесіда "Казки народів Євросоюзу"




Година спілкування "Жертви мовчання"


Сценарій свята поезії "Невмируща спадщина Т. Г. Шевченка" (читати тут)





Виховна бесіда на тему:"Найбільша екологічна катастрофа сучасності"




День позашкільника (2018-2019 н. р.)




Година спілкування на тему: "Дитина-пасажир"




Читаємо казки О.В. Сухомлинського



Виховна година : "Людина починається з добра"

Виховна година: "Ніхто не забутий, ніщо не забуто"



Урок доброти на тему: " Дивіться на нас, як на рівних"





Акція "16 днів проти насильства"
Бесіда "Жертви мовчання"



Виготовлення колажу на протипожежну тематику:
"Сірник-невеликий,
вогонь-велетень"







Реклама гуртків
"Різнобарвний дивограй" та " В'язання гачком"





Немає коментарів:

Дописати коментар